Jsme volné tvůrčí uskupení vystupující pod internetovou identitou p a z d r á t i.
Věnujeme se autorské tvorbě šperku a skla. Potkaly jsme se na vysoké škole v Liberci. Vedle technik taveného skla v peci se věnujeme i tvorbě hutně tvarovaného skla, které se snažíme si osvojit. Svou tvorbu jsme měly možnost rozvíjet pod vedením Ludmily Šikolové, Oldřicha Plívy, Jakuba Berdycha staršího a Martina Hlubučka. Držíme při sobě nejen v tvůrčím, ale i v osobním životě. Děláme práci, kterou milujeme a baví nás ji sdílet.
Tvoříme šperky i objekty ze skla volně i na zakázku, pro konkrétního člověka. Každá nová spolupráce je pro nás výzvou a radostí.
p a z d r á t i is our freely creative collective as well as the identity under which we appear online.
We dedicate our time to designing and producing contemporary jewellery and glass objects.
Our collaboration began when we met at the technical university in Liberec.
Besides melted glass techniques via furnace, we also devote ourselves to hot glass forming, a technique which we strive to hone for future projects.
We’ve had the chance to develop our skills under the guidance of Ludmila Šikolová, Oldřich Plíva, Jakub Berdych Sr. and Martin Hlubuček.
We stick together both creatively and personally.We do work that we love and enjoy sharing.
Creating commissioned jewellery and glass objects for specific individuals. Each new collaboration is a joyful challenge.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


– zvědavost – hra – connexion – experiment – materiál – pokus – omyl – form – work- komunikace – prostor – obě – vztah – space – světlo – místo – fun – řád – neřád –